» » Diy dětské hřiště

Diy dětské hřiště

Jak začíná stavba dětských hřišť? To je pravda, s nápadem. A ona, jak víte, nechodí sama. K tomu jsou připojeny: znalosti, pečlivost, čas a některé finanční prostředky (jejichž výše závisí na „chuti k jídlu“ myšlenky). A tak chci přijít s něčím pro své malé letní obyvatele - z čehož si budou děti dýchat! A umožní nám to klidně (upřímně) jít o naše podnikání, zatímco děti si hrají samy. Pokud myšlenka uspořádání hřiště ještě nezískala jasný přehled, přečtěte si tento článek - možná si něco vezmete pro sebe.

Dětské hřiště
Dětské hřiště


Pamatujte na hlavní pravidlo: hřiště musí být bezpečné. „Exkluzivní“ ve formě tak populárního barevného okna z barevného skla pro dekoraci krajinářského designu není povoleno hluboké jezero s „zlatými“ rybami nebo dekorativní elektrické lampy umístěné v dosahu dětí. Postavte místo daleko od trnitých keřů, skleníků a hospodářských budov a umístěte jej tak, aby jeho část byla ve stínu několik hodin denně - je škodlivé pro děti, aby byly po dlouhou dobu na slunci. Kromě toho bych vám chtěl připomenout: ať už dělají naše děti cokoli, měly by být vždy před našimi očima. Proto si zařiďte hřiště tak, že si vyberete místo, kde můžete děti neustále dobře vidět - například naproti oknu a ne někde „v galerii“ zahrady.

Jak začít vytvářet hřiště 

Nejprve si nakreslete plán pro oblast dětí. Umělecké dovednosti nejsou k tomu vůbec nutné, hlavní věc je, že chápete, kde bude všechno..
Plán hřiště
Plán hřiště

Zde je několik dalších nápadů pro zdobení dětského hřiště. Je to nějak jednodušší vybrat si z fotografie, musíte souhlasit :) Můžete ji kombinovat se sportovním komplexem.

Na takovém místě se děti rozhodně nebudou nudit.
Na takovém místě se děti rozhodně nebudou nudit.

Nebo postavte dětský dům, pískoviště a houpačku.

Dětský koutek v zemi
Dětský koutek v zemi

Jako „sportovní komplex“ pro nejmenší, přeměňte staré polena, klíny, pařezy na pohádkové postavy a pro děti starší 6 let můžete na hřiště nainstalovat vodorovnou lištu, lanový žebřík a další sportovní vybavení. U cyklostezky položte uzavřenou cestu napříč celou částí. Chcete-li v měřítku změnit měřítko, zobrazte všechny objekty budoucích budov.

Na našem trhu si můžete vybrat houpačku pro hřiště, která spojuje velké internetové obchody. Výběr Dětská houpačka.


Trochu o bezpečnosti

 1. Před a za houpačkou ponechte nejméně 2 m volného místa.
 2. Je lepší zakrýt „zábavní park“ pro děti měkkým krytem (trávník, umělý trávník atd.). Děti se hodně pohybují a často padají, takže je vhodné je chránit před možnými zraněními.
 3. Všechny zapuštěné části webu (podpěry pro skluzavky, houpačky, domy a další stavby) se prohlubují do země nejméně 0,5 ma důkladně zesilují (betonují, upevňují se kovovými „berlemi“ - spolehlivé metody budou fungovat).
 4. Každý dřevěný kus na hřišti musí být pečlivě obroušen a pokrytý mrazuvzdornou barvou nebo lakem. 
 5. Velikost struktur (houpačky, skluzavky, pískoviště atd.) By měla být úměrná věku dítěte. Například pro dítě od 2 do 5 let je velikost pískoviště 1,7x1,7 m, skluzavky a houpačky - do 1,5 m. Pro děti v základní škole je skluzavka obvykle vyrobena s výškou 2,5 až 3,5 m a houpačkou - od 2,5 m.

Bez ohledu na to, jaké fantazie ztělesňujete při stavbě dětských hřišť pro vlastní chaty, nemůžete to udělat bez uspořádání houpačky, pískoviště, skluzavky a dětského domu nebo chaty. To jsou povinné atributy každého hřiště pro děti. Doufám, že váš plán má pro ně místo?

Houpačka pro děti

Postavíme takovou houpačku vlastními rukama?
DIY houpačka
DIY houpačka

Jejich výška je 3,5 m. Taková konstrukce vyžaduje výrazné posílení podpěr - zakopejte je do země o 0,5 - 0,7 m a vyplňte je betonem. Pro opěrné prvky houpačky použijte tyč (6 ks) o velikosti nejméně 5x5 cm. Na samém začátku práce našroubujte vzpěry na obě strany houpačky. Získáte dvě silné podpory - propojte je shora pomocí lišty. Připravte zásuvky pro připojení předem (viz obrázek). Boční žebřík může dobře sloužit nejen k údržbě houpačky, ale také pro hraní starších dětí, takže na ní můžete pohodlně dělat široké schody s krokem 20-25 cm.

Pískoviště

Vytvořme například jednoduchou karanténu, například na tomto obrázku:

DIY karanténa
DIY karanténa

Podrobně jsem řekl o konstrukci pískoviště v jednom z předchozích článků, takže teď si jen krátce vybavím hlavní body.

 1. K vybudování karantény (viz foto na obrázku výše) budete potřebovat 10 tlustých (od 2 cm) desek dlouhých 1,8 m.
 2. Na staveništi pískoviště odstraníme půdu o 25-30 cm, ve středu provedeme prohlubeň a dno vyplníme drenážním materiálem (můžete použít oblázky nebo štěrk).
 3. Každá strana karantény bude mít 2 desky. Připevňují se jednoduše: drážky jsou vyříznuty podél okrajů (jak je znázorněno na obrázku) a pro upevnění konstrukce na koncích pískoviště jsou nainstalovány tyče s výškou 30 cm. Dvě zbývající desky jsou připevněny ke stranám plochého pískoviště - budou to pohodlné lavičky pro děti a talíř pro velikonoční dorty, a bojiště pro vojáky hraček - v závislosti na fantazii vašeho dítěte.
 4. Lakujeme v jasných barvách.
 5. To je vše - karanténa je připravena.

Pokud nemáte možnost vytvořit si vlastní karanténu, můžete si ji vybrat na našem trhu. Výběr Pískoviště.


Skluzavka

Pravděpodobně ani jedno hřiště v zemi se neobejde bez vhodného snímku.
Uvědomte si, že vytvoření bezpečného snímku pro děti není tak snadné. Zde je nutné vzít v úvahu mnoho nuancí: pečlivě brousit povrch, dobře posílit podpěry, zajistit silné zábradlí a boky.

Dětské skluzavky s různými typy sjezdovek
Dětské skluzavky s různými typy sjezdovek

Proto vám radím, abyste si zakoupili tovární produkt - naštěstí je výběr obrovský! A pokud jste se stále rozhodli postavit skluzavku vlastními rukama, pak si na to alespoň připravte svah.

Hrát dům

Děti často odcházejí do důchodu, takže je dobré doplnit dětská hřiště o dům, i když velmi malý..

Jednoduchá hrací dům
Jednoduchá hrací dům

Pro starší děti můžete dům zvýšit.

Hřiště vysoko nad zemí - sen každého dítěte
Hřiště vysoko nad zemí - sen každého dítěte

Pokud si přejete, můžete dokonce takový zázrak vybudovat!

Roztomilý dům bude ozdobou letní chaty
Roztomilý dům bude ozdobou letní chaty

Stavět takové domy je stejně snadné jako ostřelování hrušek - byla by touha!
A jak postavit pevnější dřevěný dětský dům, přečtěte si článek "Dětský dům" udělej si sám ".

Na našem trhu si můžete také vybrat skluzavky a domy pro hřiště. Podívejte se na výběr Skluzavky a domy pro děti.


Voda

Děti milují stříkající vodě, startovací čluny, takže je vhodné zajistit přítomnost mini-nádrž na hřišti. Pro inspiraci uvádíme několik zajímavých nápadů:
 • Miniaturní rybník: tucet jednoduchých nápadů;
 • Jak jsme stavěli nádrže v zemi;
 • Nejzajímavější a nejužitečnější materiály o organizaci nádrže.

Zajímavé doplňky pro hřiště

Podívejte se, jak je možné zdobit zajímavá hřiště, jaká roztomilá řemesla lze vyrobit ze šrotu.

Stará pneumatika jako houpačka
Stará pneumatika jako houpačka

Děti milují skákání a lezení - staré řezy stromů jsou pro tento účel ideální.

Dostupné materiály budou užitečné pro uspořádání webu.
Dostupné materiály budou užitečné pro uspořádání webu

Chcete-li sledovat malé drobnosti, bylo to snazší, získejte takový park na kole :).

Pomalá kola
Pomalá kola

Samozřejmě se nemusíte obtěžovat stavbou hřiště vlastními rukama, ale kupujte si hotové (koneckonců nám nevadí žádné peníze pro naše děti!). Ale chcete dát prostor své vlastní kreativitě. Ano, a pro děti bude zajímavé účastnit se tak fascinujícího podnikání)) A někdy jsou takové úžasné věci získány z improvizované chalupy, na kterou se prostě divíte! Jak to může být:


Možná máte také nápady na krásný design hřiště pro kutily?


Recenze: 85